Společný trénink na Brněnský masakr 2017

Brněnský masakr je pro mě každoročně závodem č.1 Proto se na něj snažím každý rok připravit jak nejlíp dovedu. A tahle událost bude součástí mého tréninku na tento náročný závod, konaný v blízkém okolí Brna.

Čím více se bude blížit termín konání, tím více je potřeba trochu “přitvrdit”. Začátek těchto tréninků nechám na brněnskou přehradu, jejíž oběhnutí má 14 km, což jako tréninková vzdálenost v podobném prostředí jako závod bohatě stačí.

Později bych rád navštívil například Pálavské kopce, Chřiby, případně samotnou trasu závodu 🙂

Popis závodu

Celý závod se odehrává v krásném a náročném terénu v blízkém okolí Brna. Nejprve nás čeká zalesněný masív krajinné oblasti Velká Baba. Další dominantou tratě závodu je rozhledna Babí lom nad obcí Lelekovice. Z Babího lomu trať směřuje k významnému poutnímu místu Brňáků k vranovskému konventu Narození Panny Marie, který založil v září roku 1633 kníže Maxmilián z Liechtensteinu. Poté trať závodu klesá k řece Svitavě do Adamova a zase prudce stoupá až k opravené zřícenině Nového hradu (postaven roku 1493) ležícího nad údolím mezi BlanskemAdamovem. Z Nového hradu (to už budeme mít v nohách více než 20 km) závod pokračuje k Máchovu památníku a opět klesá do Adamova. Z Adamova se pak prudce stoupá až k Alexandrově rozhledně, proběhnete vesnicí Babice a opět se dostanete prudkým klesáním až k řece Svitavě. Od Svitavy vystoupáte až nad překrásné Řícmanické arboretum. Přes Bílovice trať stoupá lesem až nad Útěchov, pak následuje seběh na Babí doly a kolem rybníka výběh ke koňské farmě nad Jehnicemi, poté seběh do Soběšic, Zamilovaného hájku a do cíle závodu ve Sportareálu Družstevní.

Trénink na Brněnský masakr 2017 - sejdeme se v přístavišti u kotvy

Sejdeme se u kotvy 🙂

Info o akci

Typ tréninku: výkonnostní

Nutná výbava: dobrá nálada, odhodlání a něco na pití

Pro koho je akce určena: pro všechny, co chtějí trénovat na brněnský masakr, či jiný běh na dlouhou trať

Doprava: vlastními prostředky

Náročnost: určeno pro pokročilejší běžce

[button icon=”sun” link=”https://www.facebook.com/events/408403406163440/” target=”_blank” style=”2″ lightbox=”false”]Událost na facebooku[/button]

Pokud máte jakýkoliv dotaz, napište mi prosím přes formulář.

Odkaz na e-book
 • 00

  dnů

 • 00

  hodin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Časový rozvrh

15:00 - 17:00
Běh
Dáme si delší běh. Přece jenom, Brněnský masakr bude běh na dlouhou trať a trénovat se prostě musí :)

Datum

26 Srp 2017

Čas

15:00 - 17:00

Cena

0.00CZK
Brněnská přehrada

Místo konání

Brněnská přehrada
Přístavní 40
Miroslav Knedla

Organizátor

Miroslav Knedla
Email
miroslavknedla@jinybeh.cz
Website
http://jinybeh.cz/autor/
X