Brněnský masakr – společný závod

Brněnský masakr 2017 se uskuteční v sobotu , 17. září 2016. Startem i cílem tohoto běžeckého závodu na vzdálenost 63 km je Sportareál Družstevní, jež sídlí v brněnské čtvrtí Řečkovice na adrese Družstevní 21, 621 00 Brno.

Celý závod se odehrává v krásném a náročném terénu v blízkém okolí Brna. Nejprve nás čeká zalesněný masív krajinné oblasti Velká Baba. Další dominantou tratě závodu je rozhledna Babí lom nad obcí Lelekovice. Z Babího lomu trať směřuje k významnému poutnímu místu Brňáků k vranovskému konventu Narození Panny Marie, který založil v září roku 1633 kníže Maxmilián z Liechtensteinu. Poté trať závodu klesá k řece Svitavě do Adamova a zase prudce stoupá až k opravené zřícenině Nového hradu (postaven roku 1493) ležícího nad údolím mezi BlanskemAdamovem. Z Nového hradu (to už budeme mít v nohách více než 20 km) závod pokračuje k Máchovu památníku a opět klesá do Adamova. Z Adamova se pak prudce stoupá až k Alexandrově rozhledně, proběhnete vesnicí Babice a opět se dostanete prudkým klesáním až k řece Svitavě. Od Svitavy vystoupáte až nad překrásné Řícmanické arboretum. Přes Bílovice trať stoupá lesem až nad Útěchov, pak následuje seběh na Babí doly a kolem rybníka výběh ke koňské farmě nad Jehnicemi, poté seběh do Soběšic, Zamilovaného hájku a do cíle závodu ve Sportareálu Družstevní.

Přesná mapa závodu Brněnský masakr: Cykloserver

Co je potřeba k absolvování takového závodu? Především trénink a dobrá nálada. Začíná se v 07:00 a konec je v podstatě na vás. Limit závodu je stanoven na 14 hodin. Pokud se i po tomto limitu nacházíte na trati, nejste klasifikováni.

Pokud by tedy měl někdo zájem, můžeme spolu trénovat a následně spolu závod i absolvovat 🙂

Můj report z předchozího ročníku

Odkaz na e-book
 • 00

  dnů

 • 00

  hodin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Datum

16 Zář 2017

Čas

Celodenní akce

Cena

0.00CZK
Sportareál Družstevní

Místo konání

Sportareál Družstevní
Družstevní 21, Brno-Řečkovice
Typ události
Miroslav Knedla

Organizátor

Miroslav Knedla
Email
miroslavknedla@jinybeh.cz
Website
http://jinybeh.cz/autor/
X