ODJINUD: Ultramaratonský rébus

V září se chystám na Spartathlon. Už svůj šestý. Jde o nejslavnější ultramaraton světa, mezi Aténami a Spartou musíte pod žhnoucím řeckým sluncem překonat dvě stě čtyřicet šest kilometrů.

NAVIGACE: Úvodní stránka » Blog » ODJINUD: Ultramaratonský rébus

Ultramaratonský rébus

Sto kilometrů už jsem zvládl uběhnout za šest hodin a padesát čtyři minut. Na mistrovství světa jsem skončil nejlíp jedenáctý. Závodil jsem po celé Evropě, ale taky v USA, Kataru, Číně, Mexiku, Japonsku nebo Jižní Africe. I dál mám spoustu plánů: legendární stomílovku Western States, lákal by mě ultra trail na Reunionu nebo Two Oceans Marathon u Kapského města dlouhý padesát šest kilometrů. Běh je moje největší hobby. Můj životní styl. Byly sezony, kdy jsem natočil osm a půl tisíce kilometrů, tedy v průměru třiadvacet denně, a pohled do tréninkového deníku říká, že jsem dosud absolvoval sto šedesát pět maratonů a sto dvacet pět ultramaratonů.

Přesto jsem v sedmnácti letech dostal štempl, že na atletiku nemám talent.

Autor: Daniel Orálek

WWW: bezfrazi.cz

Foto: se svolením fotografů z webu SportShots.cz

Miroslav Knedla

Jsem bloger, aktivní běžec a vegetarián v jedné osobě. Vegetariánské stravě se věnuji i ve své profesi kuchaře. Rád poznávám lidi, kteří mě naplňují inspirací a podněcují k akci. Oslovují mě myšlenky minimalismu, zerowaste a faitrade obchodu.

Kategorie:

Ostatní

Štítky:

běh, Daniel Orálek, životní příběh

Další příspěvky

ODJINUD: Trenér tragédů

ODJINUD: Co mě naučilo běhání

ODJINUD: Na konci sil

Diskuze

Budeme rádi, když nám vyslovíte svůj názor k tomu, co jste si právě přečetli. Respektujte prosím pravidla diskuze na blogu. Jejich porušení znamená automatické smazání komentáře, případně ban uživatele. bez předchozího upozornění.