ODJINUD: Na konci sil

Každý sportovec si užívá potlesk, slávu, radost z pohybu, tlukot srdce, úsměv na tváři i v duši. Někdy se však stane, že pak klesne na dno svých sil…
NAVIGACE: Úvodní stránka » Blog » ODJINUD: Na konci sil

Na konci sil

Zvládl jsem uběhnout ultramaraton. Dnes mám problém přejít ulici.
Vzpomínka: Tohle všechno jsem dokázal? Až sem jste mě donesly, nohy moje? Velký dík. Nikdy nezapomenu. Na trénink, na kamarádku, která mě provázela, na pocity štěstí a velké únavy. Medaili ze závodu si pověsím na stolní lampu, aby mi denně připomínala, že mám být pokorný nejen k sobě, ale i k okolí. Ale dokončil jsem ultra. Chci to lidem říct, a tak píšu příspěvek na blog a sdílím jej, kde se dá.

Jsem unavený. Hodně unavený. Přesto se zvedám z postele a jdu do centra města. K doktorce. Každý krok cítím, jako bych uběhl dvacet kilometrů. Venku svítí slunce. Začíná brzké léto, takže z ničeho nic se teploty vyhoupnou k třicítce.

Autor: čtenář/čtenářka psychologie.cz

WWW: psychologie.cz

Foto: se svolením fotografů z webu SportShots.cz

Miroslav Knedla

Jsem bloger, aktivní běžec a vegetarián v jedné osobě. Vegetariánské stravě se věnuji i ve své profesi kuchaře. Rád poznávám lidi, kteří mě naplňují inspirací a podněcují k akci. Oslovují mě myšlenky minimalismu, zerowaste a faitrade obchodu.

Kategorie:

Můj vnitřní vesmír

Štítky:

běh, přechod do dalšího životního období, běžecká krize

Další příspěvky

ODJINUD: Trenér tragédů

ODJINUD: Co mě naučilo běhání

ODJINUD: Ultramaratonský rébus

Diskuze

Budeme rádi, když nám vyslovíte svůj názor k tomu, co jste si právě přečetli. Respektujte prosím pravidla diskuze na blogu. Jejich porušení znamená automatické smazání komentáře, případně ban uživatele. bez předchozího upozornění.