O mně

Zaujal vás blog a rádi by jste se dozvěděli více o jeho autorovi? Skvělé. Váš zájem mě opravdu těší.

Jmenuji se Miroslav Knedla

Jsem bloger, aktivní běžec a vegetarián v jedné osobě. Vegetariánské stravě se věnuji i ve své profesi kuchaře. Rád poznávám lidi, kteří mě naplňují inspirací a podněcují k akci. Oslovují mě myšlenky minimalismu, zerowaste a faitrade obchodu.

Svým psaním bych rád oslovil ty, kteří stejně jako já vnímají, že běh není jen o naměřených kilometrech nebo medailích ve vitrínách.

roky se věnuji běhu

naběhaných kilometrů ročně

let praxe v oboru kuchař

roky praxe ve vege restauracích

Video

Jsem běžec.

Můj běh je oslavou života.

Kamera a mluvené slovo: Honza Harnoš Běžec: Miroslav Knedla

Mé schopnosti a zkušenosti

V současné době pracuji jako kuchař ve vegetariánské restaurci REBIO v centru Brna. Ve volném čase se věnuji psaní knihy Tak trochu jiný běh a taky běhu samotnému.

Mimo jiné rád čtu. Nejsem ale rychločtenář, takže si každý příběh vychutnávám. Zvláště pak ty, v níchž se objevují trpaslíci, lidé a elfové (či jiné rasy) 

Ale abych nelétal jen ve smyšlených světech, pomáhám nestátním organizacím v jejich poslání. Aktuálně Člověku v tísni a Lékařům bez hranic. Jejich práce mi dává smysl. A do takové činnosti se rád zapojuji. Nemohu pomoci všem, ale aspoň někomu.

  • Vegetariánské recepty
  • Psaní blogu
  • Běh
  • Návrh www stránek

Pracovní příležitosti, které jsem využil k svému růstu

SKLIZENO

Zaměření: obchod s farmářskými potravinami

Funkce: skladník

Kdy: 2014/2015

Zdravý život Brno

Zaměření: veganská, vegetariánská a makrobiotická restaurace

Funkce: kuchař

Kdy: 2016/2017

Rebio

Zaměření: vegetariánská samoobslužná restaurace

Funkce: kuchař

Kdy: v současnosti zaměstnán

Jsem autorem e-booku

Kromě blogu si můžete přečíst e-book, který je k dispozici zdarma

E-book plný praktických rad pro začínající běžce

Den, kdy jsem poprvé vyběhl na běžecký trénink, je hodně daleko. Nikdy nezapomenu na ten pocit, kdy jsem si zavazoval tkaničky od bot a na krk mi pražilo odpolední slunce. V uších mi zněla hudba a na čele se v odpoledním slunci objevily první krůpěje potu. Ani zdaleka jsem netušil, jestli je běh přesně ten pohyb, který potřebuji. Věděl jsem ale, že potřebuji „něco“ udělat, změnit. Tak jsem to zkusil a vyběhl…

V této malé e-knize bych se mohl dlouze rozepsat o tom, jak správně vybrat obuv a běžecký textil, popsat principy zdravého stravování a běžeckého jídelníčku, doplnil bych informace o pitném režimu, o rozcvičování před během a po běhu, ukázal bych vám, jak vést běžecký deník, jak zvyšovat rychlost, sílu a vytrvalost, jak je důležité myslet na regeneraci a odpočinek, jak se dobře připravit na svůj první závod, jak po něm regenerovat, případně jak se vyhnout nejčastějším běžeckým zraněním atd.

Rozhovor

Pořadatelé ultra maratonského závodu Brněnský masakr mě požádaly o rozhovor